Podsumowanie Wirtualnego Rajdu Zamkowego!

Za nami 2. runda Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – Rajd Zamkowy! Od początku zmagań na odcinkach zlokalizowanych w okolicach Będzina mieliśmy sporo emocji i walki. Niewielki różnice na mecie, duża liczba kibiców przy trasie a także wysoka frekwencja sprawiły, że Rajd Zamkowy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Najszybszy na śląskich oesach był Damian Trzciński, który stoczył świetny pojedynek z Mateuszem Przyszlakowskim! W rezultacie po ostatnim odcinku specjalnym różnica między wyżej wymienionymi kierowcami wyniosła zaledwie…1.89 sekundy na korzyść Damiana! Obaj zawodnicy korzystali z Subaru Imprezy N14 ze stajni Rookie Rally Team. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Wieczorek w przednionapędowej Corsie S1600.

W klasyfikacji samochodów grupy N podium uzupełnił Daniel Zarychta, który dzielnie bronił się przed Adamem Kocikiem, by na mecie pokonać rywala o 1.07 sekundy.

W klasie aut R3/S1600 naturalnie najlepszy był Dawid Wieczorek. Aczkolwiek zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, bowiem dzielnie walczył również Jan Gorczyca, któremu do Dawida zabrakło nieco ponad 1. sekundę! Na trzecim miejscu zameldował się Wojciech Anusiewicz ze stratą blisko 40. sekund.

Emocji nie brakowało również w klasie RC4, gdzie o zwycięstwo walczyli Tomek Natanek i Kuba Cebulski. Ostatecznie to Tomek mógł cieszyć się z 15. oczek, którymi otworzył swoje konto punktowe w cyklu WRSMŚl. Podium uzupełnił Michał Walkowski po świetnej walce z Wojtkiem Stuchlikiem.

W klasie RWD po raz kolejny bezkonkurencyjny był Kamil Żurawlew, który pewnie pokonał swoich rywali. Drugi na metę rajdu wjechał Bartosz Walewski a na trzecim miejscu został sklasyfikowany Maciej Ślefarski, który musiał skorzystać z systemu Super Rally.

Najszybszym zawodnikiem za kierownicą Malucha został Altarir, który daleko w tyle zostawił Pawła Kubickiego i Mateusza Szkutę.

Liderem cyklu WRSMŚl po niepowodzeniu Marcina Zmysłowskiego, został Mateusz Przyszlakowski, który ma już komfortową przewagę nad konkurentami. Na drugim miejscu ex aeguo są Damian Trzciński i wspomniany wcześniej, zwycięzca 1. rundy, Marcin.

Zawodnicy powoli już są myślami w Bochni, gdzie za 2 tygodnie zostanie rozegrany Rajd Ziemi Bocheńskiej! Przypominamy o zapisach. Do zobaczenia na 3. rundzie WRSMŚl!