WRSMŚl - Rafał Marzec wygrywa w Bochni!

Rajd Ziemi Bocheńskiej przeszedł już do historii. Kierowcy mieli do pokonania 7 odcinków specjalnych. Pogoda była bardzo dobra, co sprzyjało dużej liczbie kibiców zgromadzonych przy trasie rajdu. Z czym będzie nam się kojarzyła 3. runda WRSMŚl?
Przede wszystkim z dominacją Rafała Marca, który w świetnym stylu wygrał po raz pierwszy w tegorocznym cyklu Mistrzostw Śląska. Drugi na mecie zameldował się Adam Kocik, jednak starta do Rafała wyniosła aż 20 sekund!  Trzecie miejsce przypadło w udziale Nikodemowi Sokołowi, który w aucie R3 zawzięcie walczył z kierowcami z eNek.
W klasyfikacji aut produkcyjnych naturalnie zwyciężył Rafał przed Adamem. Natomiast wspaniały bój o trzecie miejsce stoczyli – lider mistrzostw Mateusz Przyszlakowski i zwycięzca Rajdu Zamkowego Damian Trzciński.  Na mecie lepszy okazał się Mateusz pokonując Damiana o… 0,21 sekundy!
W klasie R3/S1600 bezkonkurencyjny był Nikodem Sokół. Zacięta walka toczyła się o drugą pozycję pomiędzy Jankiem Gorczycą i Arkadiuszem Kulą. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Janek, który pokonał Arkadiusza o 5 sekund.
Popis swoich umiejętności w klasie R2 pokazał Michał Walkowski, który odniósł pierwsze zwycięstwo w WRSMŚl 2016. Za plecami Michała sklasyfikowano Szymona Romaniuka, który przez cały czas czuł oddech Marka Grabonia by w rezultacie pokonać rywala o zaledwie 2 sekundy.
W klasie RWD bezapelacyjnym zwycięzcą został Kamil Żurawlew tryumfując po raz 3. w tym sezonie. Na drugim miejscu dojechał Czubkinen Tommi a na najniższym stopniu podium stanął Janusz Boruta.
Paweł Kubicki najszybciej pokonał trasy rajdu Ziemi Bocheńskiej w klasie Maluch. Paweł był także jedynym kierowcom w tej klasie, który ukończył wszystkie odcinki specjalne rajdu.
Liderem Mistrzostw Śląska pozostał Mateusz Przyszlakowski, który wyprzedza Adama Kocika i Rafała Marca. Ciekawostką jest fakt, iż Mateusz nie wygrał jeszcze ani jednego rajdu, natomiast Rafał był trzecim zwycięzcą w 3. rajdzie WRSMŚl. Czy w Oświęcimiu znów wygra ktoś inny? Przed zawodnikami teraz dłuższa przerwa, bowiem Rajd Oświęcimski rusza dopiero pod koniec sierpnia!
Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora.